A Vetom márkanév több mint 30 éve ismert Oroszországban. Hosszú története a második világháború idején kezdődött, Németország afrikai inváziójakor,amikor az ott szolgáló katonák között vérhas fertőzés pusztított.Mivel az afrikai katonák meglehetősen gyorsan felépültek, az európaiak kíváncsiak lettek arra, hogy vajon milyen gyógymódot alkalmazhatnak. Kiderült, hogy ezek a katonák teve ürüléket fogyasztottak.
A német mikrobiológusok vizsgálni kezdték, hogy milyen terápiás hatásai lehetnek ennek a módszernek.Végül arra a következtetésre jutottak, hogy az ürülékben lévő baktériumoknak van ebben szerepe és izolálták a Bacillus subtilis (szénabaktérium) baktériumtörzset. Ahogyan erre Prof. Alexander Ivanovich Lelyak is rámutat, ez a törzs antibakteriális hatással rendelkezik a vérhast okozó kórokozókkal szemben.
A fertőzések megelőzése érdekében alkalmazni is kezdték a technológiát a Wehrmacht csapatainál a hadszíntéren.
Sok évvel később a Szovjetunió kémiai- és biokémiai fegyverek elleni védekezési projektjének kidolgozása során keltette fel ismét a Bacillus substilis a Microbiom (Szovjetunió Microbiológiai Főosztálya) figyelmét. Az ország mikrobiológusainak olyan baktériumokat és gombákat kellett találniuk, amelyek a legerősebb aktivitást mutatják a vérhast is okozó, fertőző bakteriális és gombás mikroflóra ellen.
A baktériumok és gombák tanulmányozására megalakult vezető intézet akkoriban a D.K Zabolotnyiról elnevezett Kijevi Mikrobiológiai és Virológiai Intézet volt, Smirnov professzor vezetésével. A kutatás során a bacilusok ugyanazon törzséhez és fajához jutottak el, mint a korábban a Wehrmacht, a Bacillus subtilishez.
A másik baktérium, amely hasonló tulajdonságai alapján szintén hatékonynak bizonyult, a Bacillus licheniformis (cellulózbontó mikorganizmus) volt.
A legjobb baktériummintákat a „VECTOR”-ba, a Szovjetunió Microbioprom Központjába küldték. Az intézetben a Bacillus subtilis kultúrát tovább fejlesztették. Azonkívül, hogy többféle természetes antibiotikumot termelnek, a tudósok „megtanították” a Bacillus substilis törzseket a humán leukocita interferon előállítására, amely az immunrendszer kulcsfontosságú fehérjéje.
Ezeknek a fehérjéknek a fő feladata az, hogy aktiválják az immunrendszert, ha idegen antigén kerül a szervezetbe. Ha a szervezetünkben nem termelődik interferon, szinte bármilyen betegségbe belehalhatunk, még egy egyszerű náthába is. A kutatási projekt a 90-es években, a Szovjetunió összeomlásának időszakában folytatódott, amikor átadták azt a jelenlegi kutató-és gyártó cégnek a „Kutatóközpontnak”
Az új kutatóközpontban létrehozták a Bacillus subtilis VKPM – 7092 új rekombináns törzsét, és ezzel egy időben 1995-ben, az ezen alapuló terméket a VETOM 1.1-et állatgyógyászati készítményként törzskönyvezték Oroszországban. Nem sokkal később, a Bacillus licheniformis fajba tartozó baktériumok hatóanyagának használatát is bejegyezték az országban.
Az orvosi szakkönyvekben szereplő betegségek zömét a szervezet homeosztázisának felborulása okozza.Ezért ha ezt az egyensúlyt rendszeresen és a megfelelő módon állítjuk be, akkor mindannyian jó egészségnek örvendhetünk.
A Vetom széles spektrumú, több kórokozó csoporttal szemben is hatékony, és egészség megőrző hatása is bizonyított. A Vetom termékeiben hatóanyagként használt baktériumtörzsek hasonlóak azokhoz, amelyek folyóvizeinkben szabadon élnek, vagy például a friss sárgarépában is megtalálhatóak, de a gyártó cég hozzáértéssel, korszerű és magas színvonalú gyártási technológiával reprodukálja ezeket az organizmusokat.
Vetom bioaktív étrend-kiegészítők kapszulás kiszerelésben
Vetom 1.1, Vetom 2, Vetom 3, Vetom 4